Thon Hotels engasjerer seg
Siden 2012 har Olav Thon Gruppen og Thon Hotels vært en del av FN-initiativet Global Compact som jobber med blant annet menneskerettigheter, anti-korrupsjon og miljø.
Alle egeneide Thon-hoteller er Miljøfyrtårnsertifisert og vi har ansatte som jobber kontinuerlig med å redusere energiforbruk og matsvinn.
Som en av Norges største hotellkjeder er Thon Hotels en døråpner til arbeidslivet for mange uten utdannelse eller arbeidserfaring. Inkludering, mangfold og videreutvikling av unge talenter i reiselivsbransjen er viktige fokusområder.
Thon Hotels er eid av Olav Thon Stiftelsen som igjen bidrar med støtte til forskning, undervisning og samfunnsnyttige formål.
Samfunnsansvar
Vi tar vårt samfunnsansvar seriøst og bidrar med aktivt miljø- og samfunnsengasjement. For å lese mer, trykk her.